No to ruszamy…:)

I stało się. Po wielu długich latach zastanawiania się, czy warto stworzyć własnego bloga okołogeologicznego, w końcu zdecydowaliśmy się ruszyć temat… 🙂

przed siebie

Do kogo jest adresowana ta strona? Do wszystkich, którzy mają dość zapyziałych, śmierdzących miast, wściekłych szefów z przerośniętym ego, czują w sobie choćby niewielki pierwiastek przyrodnika i niekoniecznie marzą o urlopie w pozycji horyzontalnej 🙂

Na tej stronie na pewno nie znajdziecie ciężkostrawnych elaboratów o mikroteksturalnych obserwacjach fałdów, reologii magm, zmienności składu fazowego zespołów typomorficznych inkluzji fluidalnych i mineralnych w euhedralnych cyrkonach z leukosomu flebitów nierównomiernie warstewkowanych i tym podobnych tematów, od których przeciętny zjadacz chleba doznaje gąbczastego rozmiękczenia mózgu.

Czego możecie się spodziewać? Owszem, geologii, ale w wersji lekkostrawnej,  bardziej w kontekście geoturystycznym. Będzie o skałach, minerałach, ciekawych stanowiskach geologicznych, kamieniołomach, wycieczkach górskich (znajdą się tu również propozycje dla rodzin z małymi dziećmi). Na pewno będzie też coś o zabytkach i historii. Na razie głównie skupimy się na obszarze sudeckim i przedsudeckim. Chcielibyśmy pokazać, że ten piękny region jest naprawdę unikatowy i że warto go poznać nie tylko z perspektywy Śnieżki.

Zapewne znajdzie się tu także miejsce na wpisy o tematyce bardziej ogólnogeologicznej czy mineralogicznej, niezwiązanej ściśle z Dolnym Śląskiem.

Zapraszamy wszystkich ciekawych świata!

 

 

Dodaj do zakładek Link.

5 odpowiedzi na „No to ruszamy…:)

 1. Geoego mówi:

  Hej, no w końcu się zebraliście. To kiedy pierwsze artykuły?

 2. Geo fanka mówi:

  O Jezu jak się cieszę, że w końcu będziecie mogli publikować swoje artykuły. Do czasu opublikowania pierwszego artykułu nie będę spała jak babcię kocham.

 3. Geologiewicz Alojzy mówi:

  Od jakiegoś czasu już chodzą słuchy na Dolnym Śląsku, że będziecie prowadzić bloga. Kolega Geoego zadzwonił do mnie wczoraj z dobrą nowiną, że w końcu coś się ruszyło. Rzeczywiście wpisuje adres i jest. Tylko kiedy będą pierwsze artykuły? Boże drogi ile to człowiek musi się naczekać, ale co nagle to po diable.

 4. anemon mówi:

  Magiczne zdjęcie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *